středa 28. listopadu 2012

Provizorní servisní stolice

Jak si doma udělat jednoduchou servisní stolici alias mazací kopyto.

Přiznám se, že s mazáním to moc nepřeháním. Rozhodně nejsem alchymista, co kvůli sobotní vyjížďce v pátek do půlnoci voskuje a nad ránem nemůže usnout, ze strachu, jestli náhodu nepromazal. Přesto, že to moc neřeším, tak během sezóny mažu pravidelně a relativně často. Zatím jsem se obešel bez nějakých speciálních držáků, lyži jsem na stole vždycky nějak vypodložil a během voskování jsem ji v případě potřeby přidržoval rukou. Tento způsob práce, ale dělá z poměrně nezábavné činnosti jako je mazání, činnost docela otravnou, jelikož nemožnost použít obě ruce je, hlavně v případě seškrabávání vosku, dost frustrující.

Letos jsem si řekl, že situaci budu řešit včas a pořídím si na to nějaký udělátor. Nejprve jsem se začal ohlížet po speciálních mazacích kopytech. Docela se mi líbila ta cestovní, co se skládají ze tří částí a dají se přimontovat na stůl, nebo třeba parapet, ale na to jak byla drahá, mi přišla příliš jednoúčelová. Vyrazil jsem proto do jednoho nejmenovaného hobby marketu a v oddělení kde měli různé svorky a upínáky, jsem si vybral plastový svěráček BESSEY S10-ST.


Svěráček přidělaný na stole mi posloužil jako základ servisní stolice. Lyži jsem do něj upnul za boky. Jelikož má plastové čelisti, tak povrchu lyže nijak neublížil - nesmí se to ale přehánět s utahováním. Konce lyže jsem klasicky vypodložil dřevěnými hranoly.


Tohle provizorní kopyto se mi celkem osvědčilo. V pohodě jsem na něm namázl dvoje BC běžky i široký XCD-čka. Neříkám, že je dokonalé, to ne - např. to vypodložení konců lyže je hodně provizorní (v příštím záchvatu tvořivosti snad vymyslím něco bytelnějšího), ale na to moje mazání stačí. Hlavně se mi na něm ale líbí to, že svěráček můžu použít i na jiné věci než na mazání lyží.

Kdyby to snad někoho inspirovalo a chtěl pro svěráček skočit do obchodu tak bacha - prodává se bez těch svorek pro uchycení ke stolu, ty je nutno koupit zvlášť.

Honza

Žádné komentáře:

Okomentovat