Jak jsem kupoval a montoval stoupací pásy.Jelikož vím, že jít na běžkách do strmého kopce je pořádné peklo, tak jsem s nákupem stoupacích pásů pro naše backcountry běžky příliš neotálel. Máme sice na skluznici lisovaný protismyk, ale jak jsem psal v článku o našich prvních zkušenostech, v opravdu strmém terénu na něj není radno spoléhat.
neděle 17. ledna 2010
Montáž stoupacích pásů
Z mě dostupných obchodů (Praha) měl na webu nejlepší nabídku Holan sport a proto jsme s Klárou zamířili tam. Původně jsem chtěl koupit již hotový 60 mm široký Tail Less Skins od G3 za cca 2500 Kč, ale jak jsem se dočetl (tady), měl by stoupací pás být cca o 4-6 mm užší něž nejužší místo lyže. Naše běžky jsou v nejužším místě široké právě 60 mm, takže z nabídky připadal do úvahy pouze 50 mm Colltex Special, který se prodává jako metráž za 32 Kč/10 cm. Prodavač tvrdí že by to mělo být ok (což si myslím taky). Doporučený technologický přesah na přidělání patky a špičky je prý 15 cm, tak si nechávám uříznout dva pásy: pro mě (2x180)+(2x15)=390 cm a pro Kláru (2x170)+(2x15)=370 cm. Přikupuji ještě dva páry gumových špiček a dva páry ocelových háčků s nýty na přichycení patek. Suma sumárum dělá výsledná cena pásů na jeden pár lyží něco málo přes 1500 Kč, což je oproti 2500 Kč docela úspora - i když je to pořád hodně vzhledem k ceně lyží.
Montáž provádím v těchto krocích:
Bacha na určování konce pásu, protože jakmile na něj přinýtujete háček, tak se pak případná chyba špatně napravuje. Mě se to samozřejmě podařilo a sundat háček se mi povedlo jen za cenu jeho zničení. No nic, jeden pár pásů jsem tak udělal "tail less" - alespoň v terénu otestuju oba typy.
Pásy skladuju tak, že je přehnu a slepím jejich lepící části k sobě. Všechno je vidět na přiložených obrázcích.
HoA
Odkazy:
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Žádné komentáře:
Okomentovat