sobota 27. února 2010

Kde nosit turistickou navigaci na běžkách


Turistická navigace Garmin Oregon není zrovna žádný drobeček. Když jsem vyrážel na svojí první výpravu s novou navigací, řešil jsem problém kam s ní. 

 Bylo jasné že umístění musí splňovat tyto kriteria:

1. Snadná dostupnost. Pokud možno i za chůze.
2. Přístroj, resp. Jeho baterie musí být v teple.
3. Přístroj musí být dostatečně fixován, aby mi někde při každém kroku nepříjemně neplandal a neposkakoval.


Kapsy v bundě příp. v kalhotách jsem rovnou zavrhl, jelikož tam je problém udržet baterie, v teple. Nejlepší by byla hrudní kapsa na vestě co mám pod bundou, jenže tam už se mi nastěhoval digitální kompakt případně mobil.

Nakonec jsem zvolil zavěšení na krk. K přístroji jsem přidělal sponu s kusem ploché smyčky a karabinou (součást balení). Teď ještě zbývalo najít nějaký dostatečně krátký popruh kolem krku, aby mi Oregon nevisel až na břiše, když ho na popruh zavěsím. Prohrabal jsem svůj lezecký matroš a objevil jsem výbornou 30 cm dlouhou šitou plochou smyčku od Rock Empire (diky Hudy :).


Navigaci nosím na krku pod bundou, resp. ještě pod vestou když je zima. Není problém s ní manipulovat i za chůze - rozepnout zip a vycvaknout karabinu zvládnete jednou rukou. Pokud máte dostatečně přiléhavé oblečení, tak se navigace při chúzi nepohybuje - chodím s ní takto i běhat a je to v pohodě. Prsák na batohu není na překážku (navigace visí pod ním), naopak drží navigaci ještě víc na svém místě. Jak to celé vypadá se můžete mrknout na přiložených obrázcích.HoA


Žádné komentáře:

Okomentovat